Dílna Maříž 1.A/B - školní družina z Jitřní

19.11.2015

Ve čtvrtek 19.11.2015 se vydala odpoledne 1.B z Jitřní do keramické dílny "Maříž" v Braníku. Po vstupu do dílny se dětí ujala paní keramička, která jim oblékla slušivé zástěry a nechala je vybrat hrníček, misku nebo zvířátka, které si budou zdobit.

Poté děti zasedly k připraveným stolkům. Na keramiku nanášely různé barvy a vyrývaly oblíbené motivy. Většina hrníčků byla vyzdobena pro maminku.

Po skončení práce děti odnesly výtvory do krabice, kde je zanechaly připravené k vypálení v peci. Příští týden se opět dostanou ke svým majitelům.

O den později, v pátek 20.11.2015, tutéž akci absolvovaly i děti z 1.A.

Děti se velmi snažily, a proto doufám, že hrníčky, mističky a zvířátka potěší maminku, tatínka nebo jiného člena rodiny. Dětem se v keramické dílně moc líbilo a jistě se tam zase rádi vrátíme.

Děkujeme.