Mikuláš na Jitřní

04.12.2015

V pátek 4.12.2015 si na naší škole přišli pro zlobivé děti čerti, aby malé hříšníky napravili. Mikuláš díky své knize hříšníků dobře věděl, které děti zlobily a které byly hodné, čerti měli tím ušetřenou práci a hned věděli, které děti mají šoupnout do pytle. Hříšníci se však mohli napravit, pokud správně odpověděli na otázky a dokázali tím, že ve škole dávají pozor. Naštěstí na Jitřní máme chytré děti a andělé tudíž nedovolili čertům zlobivé děti odnést do pekla.

Mikuláš samozřejmé chtěl napravit ty zlobivé, ale nezapomněl ani obdarovat ty hodné. Ve svých záznamech měl vše pečlivě vedené a tak dobře věděl, které dobré duše mají dostat sladkou odměnu.

A protože Mikuláš nedělá mezi nikým rozdíly, nezapomněl na jedinou třídu v naší škole. Vzal to poctivě od nultého ročníku až po ty nejstarší děti v deváté třídě.

Děti ze školní družiny Jitřní oslavily Mikuláše ještě jednou a to už ve čtvrtek 3.12.2015 v nedaleké cukrárně v Modřanech. Všichni se těšili na dortíky, na Mikuláše a jeho pomocníky a hlavně na nadílku.

Jsme rádi, že si čerti neodnesli žádného našeho žáčka a Mikuláš přislíbil, že když děti dodrží slib a nebudou už tolik zlobit, tak přijde i příští rok. Děkujeme Mikuláši, příští rok se na Tebe zase těšíme.