Moje první návštěva Národní galerie

15.10.2015

Ve čtvrtek 15.10.2015 se vydala třída 1.B do Národní galerie ve Veletržním paláci. Zpočátku nás smáčel déšť, my jsme se nerozmočili a dorazili jsme kolem 10:00 h do galerie.

Přivítala nás průvodkyně Katka. Naše první kroky vedly do výtvarné dílny, kde si každý vyrobil z připravených pomůcek jedno umělecké dílo a vytvořili jsme svou vlastní "mini galerii" s názvem "Jitřní béčko".

Z výtvarné dílny jsme prošli malou část Národní galerie, kde jsme viděli různé obrazy, umělecké výtvory ve formě hrajících robotů a zajímavé sochy. Nakonec jsme se pod velmi zajímavým a barevným obrazem s názvem "Pestrá náruč života" vyfotili.

Cesta domů nám utekla rychle, jelikož se naše bříška těšila na výborný oběd.

Příští školní rok se do Národní galerie opět vrátíme na pořad "Barevné čarování".