Republikové finále OVOV 2015

10.09.2015

Ve dnech 10.9. až 12.9.2015 se na stadionech Juliska a Kotlářka konal 6. ročník republikového finále OVOVu, na které se v závodě jednotlivců probojovala žákyně školy Jitřní Barbora Bumbalová ze 7.A. Desetiboj probíhal ve dvou dnech a byl velmi náročný: 60 m, skok daleký, hod medicinbalem, přeskoky švihadla, shyby na šikmé lavičce, kliky, trojskok, lehy-sedy, hod kriketem a běh 1 000 m.

Bára se snažila ze všech sil a v konečném pořadí obsadila krásné 16. místo z 69 závodnic z celé republiky.

V doprovodném programu byly k vidění seskoky parašutistů, letecké dovednosti vrtulníku, freestylisti, k vyzkoušení byly skákací boty, mini stolní tenis a další atrakce. Vrcholem však bylo exhibiční klání známých sportovců (bratři Svobodovi, tyčkař Kudlička, kanoista Doktor) i nesportovců jako Jakub Kohák či moderátor TV Jan Smetana. Závodili ve stejném desetiboji jako děti a svými výkony nás často rozesmáli i překvapili (to když nebyli schopni toho, co předvedly děti).

Báře blahopřejeme k jejímu výkonu a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Eliška Lišková

Atletika je Jitřní - to ví přece každý.

Sportovní rozšíření na Jitřní budujeme od roku 1985, tedy už 30 let.