Děti z 1. tříd byly v Pekle

26.11.2015

Horníci opustili šachtu v Příbrami již dávno před rokem 2000. Na povrchu stojí na vzpomínku vozíky, na kterých se z podzemí vyvážely "poklady".

Dnes vede do podzemí příkré, ale dobře udržované schodiště a kouzelná "světýlková cestička". Po té šli prvňáčci z Jitřní s tlukoucími srdéčky až k pekelné oponě. Cestou potkali permoníčky a Perun vyzval peklo, aby se otevřelo. Co se děje v pekle, to musí každý zjistit sám.

Nám se podařilo odejít a nikoho v podzemí nenechat. Venku jsme si oddechli, že nás čerti pustili zpátky a těšili jsme se za Mikulášem a Petrem. Museli jsme slíbit, že se budeme snažit být hodní a někteří se i polepšíme. Dostali jsme sladkost a cestou jsme se těšili na naše rodiče, až budeme v bezpečí našich domovů.