Republikové finále v přespolním běhu v Hradci Králové

22.10.2015

Naše výprava na závody se podobala spíš výletu lazarů. Náš největší kůň Bára sotva došla (na tréninku LA si natáhla třísla), Nika si při TV podvrkla kotník, Verču bolel kotník již týden (a nic neřekla), navíc jí bylo ráno špatně. Na nic si nestěžovala jen Sofka a Tereza. To nevěstilo nic dobrého.

Atmosféra závodu byla dobrá, až na hromadný start 84 závodnic, což se rovnalo masakru. Trať vedla kolem Stříbrného rybníka a měřila 1 560 m, cesta byla úzká a obtížně se bojovalo o výhodné pozice.

I přes všechny zdravotní problémy děvčata doběhla, nejlépe za všech našich se umístila ta nejmenší - Verča a to na pěkném 23. místě. Celkově naše družstvo skončilo na 9. místě, téměř všechna přední místa obsadily sportovní týmy běžců na lyžích a z atletických oddílů z podhorských oblastí. Útěchou nám bylo, že ostatní pražské týmy v dalších kategoriích skončili všechny až na 13. místě.

Děvčatům i tak patří dík za překonání sebe sama a bojovnost, kterou prokázaly.

Účast: Bára Bumbalová, Sofie Konvalinová, Veronika Hanzlíková, Nika Peerová, Adéla Trnková a Tereza Svatošová.